Kadra
_

Nasza Kadra

Całe nasze grono pedagogiczne to osoby mające ukończone magisterskie studia pedagogiczne i posiadające wieloletnie doświadczenie w zawodzie. Wszystkie nauczycielki są również licencjonowane przez Illinois Department of Children and Family Services. Uważamy, że mieliśmy wiele szczęścia że udało nam się zebrać tak dobry zespół nauczycielek doskonale współpracujących zarówno z dziećmi i Rodzicami,  jak też z wszystkimi innymi osobami pomagającymi nam w codziennej pracy.

Bozena Mroczek

Bożena Mroczek

Dyrektor

Ukończyłam Liceum Pedagogiczne dla Wychowawczyń Przedszkola w Krakowie oraz studia magisterskie w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. W Polsce pracowałam w Państwowym Przedszkolu w Krakowie. W Stanach Zjednoczonych byłam przez wiele lat terapeutką rozwojową oraz nauczycielką polskiej sobotniej szkoły. Posiadam ponad 40 lat doświadczenia w pracy z dziećmi. Wychowałam trójkę własnych dzieci.

Dorota Kadziolka

Dorota Kądziołka

Zastępca Dyrektora, Nauczycielka Grupy Szkolnej

Ukończyłam wyższe studia magisterskie na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, kierunek: Pedagogika Ogólna, specjalizacja: nauczania wczesnoszkolne oraz 2-letnie Studia Podyplomowe na Akademii Pedagogicznej w Krakowie z zakresu nauczania informatyki w szkole podstawowej i gimnazjum. Mój staż pracy jako nauczyciel to 8 lat w Polsce i 12 lat w Stanach Zjednoczonych. Od przyjazdu do USA pracuję również w Polskiej Szkole Sobotniej im. F. Kowalskiej w Lombard, w klasach I-IV. Jestem mężatką, mamą Klaudii i Adasia.

Violetta Bartos-Boratyn

Violetta Bartos-Boratyn

Nauczycielka „Średniaków”

Studia wyższe magisterskie – pedagogika nauczania przedszkolnego. Pedagogika nauczania wczesnoszkolnego – Uniwersytet Warszawski oraz Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza – Akademia Pedagogiczna w Krakowie. Posiadam wieloletni staż pracy z dziećmi: 16 lat praktyki w Polsce i 11 lat praktyki w Stanach Zjednoczonych.

Teresa Dobosz

Teresa Dobosz

Nauczycielka „Maluszków”

Nauczyciel o specjalizacji wychowania przedszkolnego (Studium Wychowania Przedszkolnego w Świdnicy). Druga specjalizacja: nauczanie początkowe (Studium Nauczycielskie i Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. Tadeusza Kotarbińskiego w Zielonej Górze). Staż pracy – w Polsce 20 lat pracy w Szkole Podstawowej, w Ameryce 15 lat w Polskich Przedszkolach i szkołach sobotnich polskich.

Joanna Czarnecka

Joanna Czarnecka

Nauczycielka „Starszaków”

Ukończyłam 5 – letnie studia magisterskie w Wyższej Szkole im. Pawła Włodkowica w Płocku na kierunku: pedagogika ogólna, specjalizacja: nauczanie wczesnoszkolne i przedszkolne oraz komputery w edukacji. Posiadam 18-letni staż pracy w przedszkolu w Ameryce. 4 lata pracowałam w Polskiej Szkole Sobotniej. Jestem mamą dwóch córek Malvinki i Darusi.

PHOTO-2023-08-30-13-52-16

Anna Kielbaj

Asystentka nauczyciela w grupie „Średniaków”

Doświadczenie w pracy z dziećmi i współpracy z rodzicami zdobyłam pracując wiele lat w najstarszej polonijnej szkole im Tadeusza Kościuszki pełniąc funkcję wiceprezesa szkoły. Nadal pracuje w tej szkole jako asystent lub nauczyciel w różnych grupach wiekowych. Kocham dzieci i praca z nimi daje mi wiele satysfakcji. Prywatnie lubię brać udział w różnych akcjach i imprezach charytatywnych. Jestem mama Mai i Kajtka

 

Ewa Wojtylo

Ewa Wojtyło

Kucharka

„Gotowanie to moja pasja.” Tajniki gotowania odkrywałam już jako dziecko, u boku babci. Zaczynając pracę w przedszkolu postanowiłam wykorzystać smaki dzieciństwa Dzisiaj mogę powiedzieć, że była to bardzo dobra decyzja. Codziennie z przyjemnością przygotowuję dla naszych przedszkolaków coś dobrego i zdrowego, a największą radość sprawiają mi puste talerzyki, pełne brzuszki i uśmiechnięte buzie.