Ciekawostki
_

Co ciekawego dzieje się w przedszkolu?

Co świętujemy, wydarzenia i spotkania

Wiosna

Dzień Świętego Patryka.

Dzień Świętego Patryka, to znane i lubiane irlandzkie święto patrona Irlandii. Obchodzimy je też w naszym przedszkolu, ubierając się na zielono i słuchając ciekawych legend o skrzacie, tęczy i ukrytym skarbie.

Wielkanoc.

Co roku przypominamy sobie polskie zwyczaje i tradycje związane z Wielkanocą. Malujemy pisanki, szukamy schowanych przez wielkanocnego Zajączka czekoladowych jajek, robimy wielkanocne koszyczki, palmy, kurczątka, króliczki i baranki.

Dzień Polskiej Flagi.

„Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie, A na tej fladze, biel i czerwień, Czerwień to miłość, Biel serce czyste, Piękne są nasze barwy ojczyste.” Czesław Janczarski „Barwy ojczyste” Uczymy małych Polaków szacunku do symboli narodowych.

Dzień Mamy i Taty.

„Tyle Mamie mówić chciałem, ale biegnąc… zapomniałem! Więc mamusiu nadstaw uszka i zapytaj się serduszka. Niech Ci powie, jego bicie, że ja kocham Cię nad życie…” Uczymy naszych przedszkolaków wyrażania miłość i wdzięczność swoim Rodzicom organizując spotkanie z Rodzicami i prezentując program artystyczny z okazji Dnia Mamy i Taty.

Lato

Dzień Dziecka.

Jak co roku 1 czerwca dzieci obchodzą swoje święto, czyli Dzień Dziecka. Największą atrakcją tego dnia są występy Klowna, zabawa z prawdziwym DJ em lub skakanie na dmuchanych zabawkach. Jak przystało na Dzień Dziecka – nie zabraknie drobnych prezentów.

Lato w przedszkolu.

Na dworze zrobiło się ciepło. Dzieci coraz więcej czasu spędzają na świeżym powietrzu. W letnie, upalne dni, mogą również pobawić się wodą na naszym placu zabaw.

Wycieczka do ZOO.

Wycieczka do Lincoln ZOO w Chicago to doskonała lekcja przyrody dla najmłodszych. Zwiedzając ogród zoologiczny przedszkolaki poznały wiele gatunków zwierząt, pochodzących z różnych stref klimatycznych świata. Bardzo wesoło było w akwarium, „strasznie” w terrarium, ciekawie na wybiegach niedźwiadków, kangurów, flamingów i żyraf, a śmiesznie w małpiarni. Paw pięknie eksponował swój ogon, czym bardzo zachwycił zwiedzających. Dzieci zadowolone i pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

Ciekawi goście (strażak, policjant, koncert, łyżwy).

Nasze przedszkole czasami odwiedzają bardzo ciekawi goście, reprezentujący różne, często niespotykane zawody, hobby i pasje. Nasi goście opowiadają historie związane z wykonywaną pracą i odpowiadają na za zadawane przez dzieci dziesiątki pytań, przybliżając i zapoznając je ze światem dorosłych. Zawsze mają ze sobą „mały prezent” dla naszych przedszkolaków, który pozwoli im lepiej zapamiętać, kto ich odwiedził. Gościliśmy już Policjantów, Strażaków, a nawet samego Mayor’a Schiller Park. Słuchaliśmy koncertów „Małej filharmonii”, mieliśmy Warsztaty teatralne prowadzone przez aktorkę Kingę Modjewską oraz naukę jazdy na sztucznym lodzie. Ciekawe co jeszcze przed nami……

Jesień

Jesienna wycieczka na farmę.

Jesień to czas zbiorów: kukurydzy, dyni i wielu innych warzyw. Aby przybliżyć dzieciom tę tematykę co roku wybieramy się na farmę Goebbert’s. Czeka tam na nas wiele atrakcji: możemy zobaczyć zwierzątka hodowlane oraz inne np. żyrafę, co jest wielkim zaskoczeniem i atrakcją dla dzieci. Oglądamy film o uprawie warzyw, a dynie, kukurydzę i jabłka zabieramy do domu.

Jesień w przedszkolu.

Idzie lasem pani jesień Jarzębinę w koszu niesie Daj korali nam troszeczkę, nawleczemy na niteczkę. Jesienne tematy prezentują dzieciom dary jesieni, jej piękne kolory i różnorodny sposób przygotowania zwierząt do zimy.

Halloween.

Tego dnia nie ma dzieci w przedszkolu. Zjawiają się w nim postacie z bajek, bohaterowie animowanych filmów dla dzieci, przedstawiciele ulubionych zawodów (strażak, policjant, żołnierz) zwierzątka i kolorowe owady. W salach podczas pląsów robi się kolorowo, wesoło, a uśmiech nie znika z twarzy małych przebierańców. Są oczywiście tańce przy muzyce, konkursy i wspólne halloweenowe zabawy.

Święto Dziękczynienia - Thanksgiving Day.

Niech to piękne Święto Dziękczynienia stanie się dla nas wszystkich okazją do wdzięczności za dobro i dary, które są nam dane, ale i za te, które choć jeszcze nie dane, są dla nas przygotowane. Uczmy się dziękować!

Zima

Spotkanie z Mikołajem.

W mroźną noc grudniową wśród śnieżnej zamieci para reniferów z nieba do nas leci. Ciągną piękne sanie w złocistym zaprzęgu, a w saniach Mikołaj i worek prezentów.

Zabawa karnawałowa.

„W karnawale wszyscy urządzają bale. To tradycja bardzo stara, strojów pięknych co niemiara. Niech się bawią duzi, mali, zgromadzeni na tej sali…” Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, którą z radością kultywujemy w naszym przedszkolu. Przebierańcy świetnie się bawią uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Oprawę muzyczną naszej zabawy zapewnia profesjonalny DJ.

Walentynki.

Dzień Świętego Walentego To dzień dobry dla każdego! W tym dniu wszyscy to wyznają, Że chcą kochać i kochają! W tym dniu w przedszkolu króluje kolor czerwony, serduszka i „walentynkowe” prezenciki dla przyjaciół.

Wycieczka do Kohl Children Museum.

Na chłodne i deszczowe dni polecamy wycieczkę do Kohl Children Museum, w którym czas płynie bardzo szybko, bo atrakcji dla najmłodszych jest bez liku. Dzieci mogą zrobić zakupy w supermarkecie, samodzielnie obsługując kasę fiskalną, potem zamienić się w „kucharza” lub „kelnera” małej restauracji.
Mogą być kolejarzem, operatorem dźwigu, budowniczym domów, malarzem pokojowym, weterynarzem lub rozwijać talenty muzyczne. A mali „naukowcy” mają szanse przeprowadzać eksperymenty z wodą, powietrzem, dźwiękiem itp. w specjalnie przygotowanych salach. Na pewno tam jeszcze wrócimy.